Zobacz nasze realizacje z wymiany drzwi i zabudowy futryn których dokonaliśmy już u naszych klientów z obszaru miast Gdynia, Sopot Gdańsk, Jeśli więc mieszkasz na terenie trójmiasta i w obrębię aglomeracji to chętnie spotkamy sięz tobą by porozmawiać o wymianie drzwi i zabudowie futryn. Zobacz naszą pełną ofertę Wymiany drzwi
Jeśli potrzebujesz pomocy montażysty drzwi, zwyczajnie zadzwoń do nas byśmy mogli cię wesprzeć. tel:504844585

poniedziałek, 5 grudnia 2016

Okleiny drzwi , co znaczą te magiczne literki CPL ,HDF, SOFT Nowy Horyzont

Okleina CPL, zabudowana futryna
         Dziś wyjaśnię co oznaczają te magiczne literki CPL, HDF, SOFT 3D, które pojawiają się w opisie skrzydeł drzwiowych i zawsze wpływają na ich cenę .
Klienci często pytają dlaczego pozornie niczym nie różniące się drzwi znacznie różnią się ceną. Patrząc na poniższe zdjęcia widać różnicę w kolorze drzwi ale na pierwszy rzut oka nie widać czym jeszcze różnią się od siebie te okleiny.

Otóż ich odporność na różne czynniki jet zdecydowanie różna. 

Zacznę od okleiny CPL - jest to okleina o 0,5 do 0,7mm , twarda ze sztucznego tworzywa które jest odporne na każde działanie środków czystości, zarysowania , wilgoć, działanie promieni słonecznych.
Prościej rzecz ujmując : jeśli na przykład w waszej rodzinie są małe dzieci, które uwielbiają rozwijać swoją radosną twórczość na wszystkich powierzchniach to na drzwiach w okleinie CPL będzie to najmniej uciążliwe. Perę złoty drożej ale............

Łatwo będzie zmyć wszelkie zabrudzenia ponieważ powierzchnia jest gładka , nie przyjmuje wilgoci i jest odporna na najczęściej używane w naszym gospodarstwie domowym środki czystości np. płyn do naczyń , proszek do prania lub chusteczki nawilżane substancjami czyszczącymi. 

Jeśli macie kotka lub pieska który nie lubi zamkniętych drzwi i pazurkami próbuje sobie je otwierać, to też nie kłopot bo gładka i twarda powierzchnia jest odporna na zarysowania i nasz pupil w najgorszym wypadku zostawi lekkie matowe rysy które da się w większości wyczyścić.

No i jeszcze słoneczne pomieszczenie z białymi drzwiami. Lakier czy farba, niestety po pewnym czasie zamiast białej staje się kremowa. Nasza okleina CPL pozostaje biała i czysta bo jak już wspominałem , można ją myć a promienie słońca nie powodują zmian w kolorze, tzn. białe pozostaje białe a kolor drewno podobny pozostaje świeży i bez jaśniejszych plam. 

Okleina SOFT, skrzydło drzwiowe, z montażem
w zabudowie futryny

Teraz coś o SOFT - to najczęsciej spotykana okleina na drzwiach w marketach.
To bardzo cienka warstwa na bazie papieru. 

Moi klienci często pytają o drzwi w tej okleinie bo ona bardzo ładnie wygląda , jest większy wybór kolorystyczny a to dla tego, że materiał z którego jest wykonana łatwiej przyjmuje wszelkie wybarwienia.

Oczywiście jest też tańsza więc to bardzo  zachęca do kupna.  Ale..........

W przypadku zabrudzenia nie można użyć do czyszczenia środków czyszczących na bazie wody, octu czy alkoholu . Można użyć raz na jakiś czas nawilżanych chusteczek do czyszczenia mebli lub środków w aerozolu ale każde takie czyszczenie powoduje ścieranie się warstwy okleiny. Nasze dzieci czy zwierzęta mogą trwale ją uszkodzić . Takie uszkodzenie niestety nie da się niczym zamaskować.

Po dłuższym użytkowaniu zaczynają być widoczne przetarcia, zarysowania, a w przypadku białych drzwi zażółcenia lub wyblakłe plamy przy  dużej ekspozycji na słońce.

To drzwi do pomieszczeń gdzie  nie są one intensywnie eksploatowane lub inwestor liczy się z częstą ich wymianą.

Następna kategoria to HDF - okleina jak poprzednia na bazie papieru ale zabezpieczona lakierem utwardzającym powierzchnię.

Taki produkt jest łatwiejszy do utrzymania w czystości ale wszystko do czasu pierwszego uszkodzenia mechanicznego. Trzeba bardzo uważać aby nie uszkodzić warstwy lakieru bo przy czyszczeniu może dostać się tam wilgoć i na całej warstwie pojawią się  odpryski. 

Ta wersja też jest atrakcyjna cenowo ale.....

Takie drzwi polecam tam gdzie nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne i właściciel będzie je pielęgnował zgodnie z wymogami dla tego rodzaju materiału.

skrzydło drzwiowe, z montażem w zabudowie futryny

  Teraz bardzo ciekawa okleina 3D - jej struktura przypomina strukturę drewna.

Drzwi  w tej okleinie wyglądają jak z litej deski lub fornirowane.

Jest to tworzywo łączone z kilku warstw dające ten niepowtarzalny efekt 3D (wypukłości i wgłębień w strukturze) a przy tym łączy w sobie cechy okleiny CPL i SOFT. Daje możliwości uzyskania barw naturalnego drewna i fantastycznie sprawdza się w trudnych warunkach. Jest odporna na środki czystości jak CPL i uszkodzenia mechaniczne. Nasze dzieci i pupile jej nie zagrażają. 

Drzwi w tej okleinie  są cenowo porównywalne do  drzwi w okleinie CPL. 
Zawsze przyciągają uwagę klientów oglądających ekspozycję ponieważ robią wrażenie drzwi drewnianych , a cenowo o 1/3 tańsze .

Nadadzą każdemu wnętrzu charakteru  i elegancji. Świetnie sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym , stylowym i klasycznym.
Będą służyły długo nawet jeśli mamy liczne potomstwo pełne ekspresji jak i przy czworonożnych przyjaciołach.
Nie wymagają konserwacji jak w przypadku drzwi drewnianych.  A efekt do złudzenia przypomina drewno.

Chętnie pomogę w doborze właściwych rozwiązań.
Zapraszam do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i wyceny w domu klienta
Dzwońcie pod nr tel.: 504 844 585

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz